Smrtonosná past

Smrtonosná past - Die Hard

Epická a slavná americká akční klasika prošpikovaná sarkastickými vtípky, která položila základy tomuto žánru, vtrhla do kin jako něco naprosto nového a nečekaného. Stalo se tak roku 1988 a Smrtonosná past se stala klasikou. Příslovečnou pastí se stal obrovský mrakodrap, kde uvízl Bruce Willis spolu s 12 teroristy, kteří budovu ovládli a zaminovali a navíc zde drží několik desítek rukojmí včetně Johnovy (hraje Bruce) manželky

Děj filmu Smrtonosná past

Je právě Štědrý večer a policista John McKlane (Bruce Willis) jede na návštěvu za svou ženou Holly. Ta totiž dostala práci ve velké firmě, jejíž ústředí je právě v onom nebezpečném mrakodrapu, který se brzy stane místem horkých událostí. John jede za manželkou na Vánoční večírek a poté, co McKlane dorazil na párty, vtrhnou do mrakodrapu i nezvaní hosté – teroristé v čele s podmanivým Hansem Crubrem. Bruce je přitom jediný, kdo nepadne do jejich spárů jako rukojmí a stane se tak vítaným spojencem při policejní akci na záchranu všech rukojmích. S ostrovtipem a bosý tak má šanci zlikvidovat jednoho teroristu po druhém. Žádná střílečka, ale sarkasticky komické situace, které jsou ještě okořeněny, zvláště pro dámy, tím, že má Willis ve většině filmu jen zakrvácené tílko.

Smrtonosná past jako klasika

Ve filmu se poprvé začalo užívat několika, dnes již klasických, filmových triků a konstrukčních postupů, které dnes známe. Efekty jsou vzhledem k technickým možnostem doby naprosto bravurní. Jsou navíc vylepšeny skvělými a parodicky komickými situacemi. Hlavní záporák Hans s pompou provádí svůj super záhorácký plán, netečný vůči jakýmkoliv snahám policie. Dovedou ho tak rozhodit jen cynické vpády a vtípky McKleana. Není divu, že právě tento film odstartoval doteď hvězdnou kariéru Bruce Willise jakožto hrdinu akčních filmů.

Kopírování textů je zakázáno - onlinefilmyzdarma.net - Filmy jsou přebírány od 3 strany, popisky k filmům jsou přebírány od oficiálního distributora pro ČR.

Если беспокоит гидроизоляция, то вам сюда Проникающая гидроизоляция