Na Hraně zítřka

Na Hraně zítřka - Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow je nejnovějším filmem režiséra Douga Limana. V českém znění ho známe spíš jako Na hraně zítřka. Jde o filmový sci-fi snímek, který sice nemá tak docela nový a nikde doposud nepoužitý nápad své dějové linie, ale zato vše dohání svou zábavností, atmosférou, napětím, skvělými kostýmy a akcí. I tento film, jak už je to v poslední době více a více časté, vzešel ze stejnojmenné knižní předlohy, jejímž autorem je Hiroši Sakurazaka. Hlavní hvězdou filmu je navíc idol ženských srdcí Tom Cruise v roli podplukovníka Billa Cage a po jeho boku stojí nádherná Emily Blunt jako Rita.

Obsazení a děj

Jak už bylo řečeno v úvodu článku, v hlavní roli se nám představuje Tom Cruise spolu s Emily Blunt. Mezi další skvělé herce, kteří se ve filmu objevují, patří například Marianne Jean-Baptiste, Noah Taylor, Lee Asquith-Coe, Tony Way, Bill Paxton, Jeremy Piven, Lara Pulver, Jonas Armstrong, Charlotte Riley, Bernadr Gleeson, Madeleine Mantock a mnozí další.

Příběh tohoto filmového snímku nás zavede do nepříliš vzdálené budoucnosti, kde planetu Zemi soustavně ničí jedna mimozemská rasa známá jako Mimikové. Ne příliš zocelený a statečný podplukovník Cage dostane jednoho dne doslova sebevražedný úkol, při kterém sice během chvíle skutečně zemře, ale zároveň se mu podaří dostat se do časové smyčky a probouzí se opět na počátku stejného dne, ve kterém každý následující den pak umírá. Postupem času při nesčetných pokusech vyhrát bitvu nad mimozemšťany se začne zlepšovat a objevovat nové možnosti, jak proti nim bojovat a zachránit tak planetu.

O filmu

Tento film sklidil u svého publika obrovský úspěch. Nepřinesl sice vyloženě nic doposud neviděného, ale výborně propojil to nejlepší z již viděného. Divák se výborně zasměje při sledování filmu, užasne nad grafickým zpracováním mimozemské rasy i obleků vojáků, které jsou nejen velice líbivé, ale filmovými vojáky především skutečně využitelné, zažije okamžiky napětí a vychutná si spoustu akčních scén. Hodnocení filmu je velice vysoké a skutečně stojí za to ho vidět.

V českých kinech běží od června letošního roku a od října bude k dostání i na DvD.

Kopírování textů je zakázáno - onlinefilmyzdarma.net - Filmy jsou přebírány od 3 strany, popisky k filmům jsou přebírány od oficiálního distributora pro ČR.

Если беспокоит гидроизоляция, то вам сюда Проникающая гидроизоляция