Hobit: Šmakova dračí poušť

Hobit: Šmakova dračí poušť

Hobit byl do nedávna znám jenom ve své knižní podobě. Autorem není nikdo jiný než J. R. R. Tolkien, jehož jméno zná široká veřejnost snad jakékoliv věkové kategorie a největší zásluhu na tom nese právě knižní a především i filmová trilogii Pán prstenů. Oproti Pánovi prstenů je Hobit sice jenom jedna poměrně tenká knížečka s mnohem více pohádkovým motivem, ale i přesto se režisér Peter Jackson rozhodl pro poměrně riskantní krok – udělat i z Hobita filmovou trilogii.

První díl nesoucí název Hobit: Neočekávaná cesta byl přijat diváky velice pozitivně, hlavně těmi diváky, kteří si knižní předlohu stihli přečíst. Nejspíš to bude proto, že první film se v mnohých scénách drží předlohy naprosto doslovně, což je pro fanoušky Tolkiena příjemným překvapením. Druhý díl měl premiéru rok po Neočekávané cestě, ačkoliv se mu dostalo vysokého hodnocení po stránce akce a filmových triků, co se shody s knižní předlohou týče to už bohužel tak slavné nebylo.

Herecké obsazení

Herecké obsazení je u tohoto filmu velice zajímavé, ať už se jedná o hlavního hrdinu Bilba, jehož tvář známe už třeba ze Stopařova průvodce po galaxii nebo o dobře známé staré firmy jako je třeba idol srdcí mnohých divaček Legolas nebo Gandalf, který nás provedl celým příběhem Pána prstenů. Můžete se tedy těšit na osobnosti jako Martin Freeman, Orlando Bloom, Ian McKellen, Benedict Cumberbath, Evangeline Lilly, Lee Pace, Cate Blanchett a mnozí další.

O filmu

Film byl před svou premiérou žhavým tématem k diskusi. Knižní předlohy se sice příliš nedrží tentokrát, i tak si svého diváka ale dokázal podmanit. Zajímavé je na něm především to, že byl promítán ve zvýšené rychlosti 48 fps, ale to jsme už viděli u dílu prvního. Film se dal shlédnout snad ve všech možných provedeních: 2D, 3D, 4DX, velkoformát v kinech IMAX s původním zvukem, titulky s dabingem...

Na půlnoční premiéru se nedalo prakticky dostat, všechny lístky do velkých kin byly vyprodány během první hodiny svého předprodeje. Uvidíme, co přinese už připravovaný třetí díl.

Kopírování textů je zakázáno - onlinefilmyzdarma.net - Filmy jsou přebírány od 3 strany, popisky k filmům jsou přebírány od oficiálního distributora pro ČR.

Если беспокоит гидроизоляция, то вам сюда Проникающая гидроизоляция